Náramky 4Ocean

Tento neskutečný příběh začal někdy v době, kdy se dva surfaři z Floridy, Alex a Andrew, rozhodli odjet si zasurfovat na Bali. Znechuceni množstvím plastového odpadu v moři, začali pátrat po tom, proč tento problém nikdo neřeší. Při návštěvě jedné z balijských rybářských vesnic zahlédli rybáře, jak musí doslova tlačit své lodě skrz hromady plastového odpadu, které moře vyplavilo na břeh u jejich vesnice. Uvědomili se, že množství plastů v oceánu má neblahý vliv nejenom na životní prostředí, ale i na práci a živobytí rybářů.

4ocean_March

Začali se s rybáři bavit o tom, jestli by nestálo za to zkusit plasty z moře vytahat pomocí rybářských sítí. Brzy však zjistili, že rybáři mají jiné priority a díky zvýšené poptávce musí sítě používat především na to, aby z moře vytáhli ryby a mořské plody a uživili své rodiny. Alex a Andrew museli přijít s jiným řešením, které by jim umožnilo financovat jejich snahu o čištění oceánů.

4ocean_hands-holding_trash

Tak vznikl náramek 4Ocean. Je vytvořen z recyklovaných materiálů a za každý zakoupený náramek se 4Ocean zavazují vytáhnout z moře libru (asi půl kila) plastového odpadu. Tento nápad a náramek způsobil vznik celosvětové náramkové mánie, díky které bylo dodnes z moře vytaženo už přes 1 milion liber (přes 450 tun) plastového odpadu.

4ocean-76

Odpad je z moře tažen za použití moderních technologií, 4Ocean zaměstnává na plný úvazek kapitány a posádky speciálních lodí, které jsou určené pro tažení odpadu z moře. Vedle toho pořádá dobrovolnická setkání, tzv. cleanups, kdy dobrovolníci ručně sbírají plastový odpad vyplavený z moře na pláže. Dnes zaměstnává 4Ocean přes150 lidí a nedávno otevřeli první mezinárodní čistící stanici na Bali v Indonésii, kde nápad na náramky 4Ocean původně vznikl.

4ocean_grab-into-bag-2_small

Možná si říkáte, ale jak tento příběh souvisí s plavkami, které na Swimsuit.cz především prodáváme. Je to jednoduché. Kromě toho, že problematika čištění oceánu od plastů je nám blízká chceme, abyste v plavkách od nás měli kde plavat. Když nebudou čisté oceány, nebude se vám v nich chtít plavat a nebudete si kupovat naše (nebo jakékoliv jiné) plavky. Proto jsme se i my rozhodli, že pro vás náramky 4Ocean naskladníme, usnadníme vám jejich objednání a urychlíme jejich doručení v rámci České republiky.

4ocean_grab-a-bottle_small

Náramky objednáváme výhradně přímo u 4Ocean a jako oficiální obchodní partner 4Ocean vám garantujeme, že za každý zakoupený náramek u nás bude vytaženo z moře půl kila plastu stejně, jako kdyby ste si náramek objednali přímo u 4Ocean. Cenově se snažíme držet ceny $20 za náramek, kterou 4Ocean vyžaduje jako minimální maloobchodní cenu ve svých podmínkách. Cenu v Kč přizpůsobujeme aktuálnímu kurzu dolaru, našim nákladům na dopravu z Boca Raton na Floridě, odkud náramky dovážíme do Prahy a proclení (Celní úřad nám na náramky účtuje clo). V ceně musíme zohlednit i 21% DPH.

4ocean-8641

Našim cílem je nejenom nabídnout vám krásné plavky od designérů a značek, které dovážíme jako jediní na trhu, ale umožnit vám spolu s našim partnerem 4Ocean pomáhat čistit oceány od plastů, abyste v plavkách od nás měly kde plavat.

Pokud si chcete náramek 4Ocean pořídit, objednejte si ho u nás.

 

 

 

 

Sdílejte se svými přáteli