Náramky 4Ocean

Tento neskutečný příběh začal někdy v době, kdy se dva surfaři z Floridy, Alex a Andrew, rozhodli odjet si zasurfovat na Bali. Znechuceni množstvím plastového odpadu v moři, začali pátrat po tom, proč tento problém nikdo neřeší. Při návštěvě jedné z balijských rybářských vesnic zahlédli rybáře, jak musí doslova tlačit své lodě skrz hromady plastového odpadu, které moře vyplavilo na břeh u jejich vesnice. Uvědomili se, že množství plastů v oceánu má neblahý vliv nejenom na životní prostředí, ale i na práci a živobytí rybářů.

4ocean_March

Začali se s rybáři bavit o tom, jestli by nestálo za to zkusit plasty z moře vytahat pomocí rybářských sítí. Brzy však zjistili, že rybáři mají jiné priority a díky zvýšené poptávce musí sítě používat především na to, aby z moře vytáhli ryby a mořské plody a uživili své rodiny. Alex a Andrew museli přijít s jiným řešením, které by jim umožnilo financovat jejich snahu o čištění oceánů.

4ocean_hands-holding_trash

Tak vznikl náramek 4Ocean. Je vytvořen z recyklovaných materiálů a za každý zakoupený náramek se 4Ocean zavazují vytáhnout z moře libru (asi půl kila) plastového odpadu. Tento nápad a náramek způsobil vznik celosvětové náramkové mánie, díky které bylo dodnes z moře vytaženo už přes 1 milion liber (přes 450 tun) plastového odpadu.

4ocean-76

Odpad je z moře tažen za použití moderních technologií, 4Ocean zaměstnává na plný úvazek kapitány a posádky speciálních lodí, které jsou určené pro tažení odpadu z moře. Vedle toho pořádá dobrovolnická setkání, tzv. cleanups, kdy dobrovolníci ručně sbírají plastový odpad vyplavený z moře na pláže. Dnes zaměstnává 4Ocean přes150 lidí a nedávno otevřeli první mezinárodní čistící stanici na Bali v Indonésii, kde nápad na náramky 4Ocean původně vznikl.

4ocean_grab-into-bag-2_small

Možná si říkáte, ale jak tento příběh souvisí s plavkami, které na Swimsuit.cz především prodáváme. Je to jednoduché. Kromě toho, že problematika čištění oceánu od plastů je nám blízká chceme, abyste v plavkách od nás měli kde plavat. Když nebudou čisté oceány, nebude se vám v nich chtít plavat a nebudete si kupovat naše (nebo jakékoliv jiné) plavky. Proto jsme se i my rozhodli, že pro vás náramky 4Ocean naskladníme, usnadníme vám jejich objednání a urychlíme jejich doručení v rámci České republiky.

4ocean_grab-a-bottle_small

Náramky objednáváme výhradně přímo u 4Ocean a jako oficiální obchodní partner 4Ocean vám garantujeme, že za každý zakoupený náramek u nás bude vytaženo z moře půl kila plastu stejně, jako kdyby ste si náramek objednali přímo u 4Ocean. Cenově se snažíme držet ceny $20 za náramek, kterou 4Ocean vyžaduje jako minimální maloobchodní cenu ve svých podmínkách. Cenu v Kč přizpůsobujeme aktuálnímu kurzu dolaru, našim nákladům na dopravu z Boca Raton na Floridě, odkud náramky dovážíme do Prahy a proclení (Celní úřad nám na náramky účtuje clo). V ceně musíme zohlednit i 21% DPH.

4ocean-8641

Našim cílem je nejenom nabídnout vám krásné plavky od designérů a značek, které dovážíme jako jediní na trhu, ale umožnit vám spolu s našim partnerem 4Ocean pomáhat čistit oceány od plastů, abyste v plavkách od nás měly kde plavat.

Pokud si chcete náramek 4Ocean pořídit, objednejte si ho u nás.

 

 

 

 

Sdílejte se svými přáteli

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení