Sulawesi

Většina cestovatelů, když se řekne Indonésie, si představí tak maximálně Bali. Vloni jsme na Bali nafotili a natočili krásné editoriály a kampaně pro sezonu 2018. Letos jsme přemýšleli nad tím, kam jinam, kam dál. Popravdě, Bali má pro nás tu nespornou výhodu, že tam fungují modelky a modelingové agentury, které jsou na místě, modelky jsou hezky opálené a velmi zkušené co do focení plavek. V Čechách jsme takové modelky zkoušeli najít a v únoru je to nemožné. Proto jsme opět, stejně jako vloni, pro focení kampaní 2019 upřednostnili modelku z Bali. Natasha Zhukova je původem z Ruska, ale dlouhodobě pracuje a působí jako především plavková modelka na Bali. Pár jejích fotek, které jsme na Sulawesi spolu nafotili, najdete v tomto článku.

blog-Natasha_snorkel

Plavky: Aldridge, Banana Moon. Modelka: Natasha Zhukova. Lokace: foceno v resortu Janji Laut, severní Sulawesi, Indonésie

Už vloni nás na Bali nebavili hordy turistů, znečištěné pláže a předražené ubytování, kluby i jídlo v restauracích. A tak jsme letos vyrazili hledat skutečnou Indonésii. Našli jsme jí v severním Sulawesi, nedaleko města Manado. Modelka Natasha v Denpasaru nasedla na letadlo a přiletěla do Manada, my jsme do Manada letěli z Jakarty. Jsou to krátké přelety, ale dostanete se do úplně jiné Indonésie, než jakou znáte z Bali. Turistů málo, téměř žádní, místní na vás koukají, jako kdyby viděli "bledou tvář" poprvé v životě a jsou k vám nesmírně milí. Jídlo je levné a velmi chutné, čerstvé ryby a mořské plody jsou opravdu čerstvé, jen opatrně se sambalem, místní to s ním tady trochu přehánějí.

blog-Natasha_bamboo

Plavky: Nude, Kulani Kinis. Modelka: Natasha Zhukova. Lokace: foceno v resortu Janji Laut, severní Sulawesi, Indonésie

Pláže ostrova Siladen, který se nechází v přírodní rezervaci Bunaken Marine National Park, jsou krásné, prázdné a je tam klid, jaký na Bali nenajdete. Ostrovy Siladen i Bunaken jsou asi tři čtvrtě hodiny cesty lodí z Manada, jsou dobře dostupné a zejména potapěči vyhledáváné pro své vertikální korálové stěny a podmořský život kolem nich. Motorizovaného tam není nic, občas zavrčí pouze motory člunů a lodí, kluby tam nejsou žádné, je tam ticho, klid a po západu slunce si můžete tak maximálně zazpívat s místními jejich lidové písně (v bahase) a podívat se na hvězdnou oblohu.

blog-Natasha_beach

Plavky: Breeze, Kulani Kinis. Modelka: Natasha Zhukova. Lokace: foceno v Onong resortu, ostrov Siladen, severní Sulawesi, Indonésie

Vyhaslá sopka Manado Tua (Tua znamená v bahase "starý") je vidět snad odevšad, její typická silueta je patrná na mnoha fotkách západů slunce focených z Manada, nebo ze Siladenu. Na Siladenu je zajímavé, že v tomto ročním období vidíte z jižní strany ostrova jak východ, tak i západ slunce. Obvykle musíte pro jedno nebo druhé různě přebíhat, tady ne, obojí je vidět z pláže resortu, kde jsme byli letos ubytování (Onong resort).

blog-Natasha_sleep

Plavky: Latte, Kulani Kinis. Modelka: Natasha Zhukova. Lokace: foceno v resortu Janji Laut, severní Sulawesi, Indonésie

Takže jsme v klidu nafotili co jsme potřebovali a nemuseli jsme všude dýchat smradlavé zplodiny ze skútrů, tak typických pro Bali. Můžeme jen doporučit, zkuste se příště porozhlédnout po Indonésii o trochu víc a zkuste doletět dál, než jenom na Bali. My už si na příště plánujeme Togeanské ostrovy a oblast Raja Ampat.

 

 

 

Sdílejte se svými přáteli