Sulawesi

Většina cestovatelů, když se řekne Indonésie, si představí tak maximálně Bali. Vloni jsme na Bali nafotili a natočili krásné editoriály a kampaně pro sezonu 2018. Letos jsme přemýšleli nad tím, kam jinam, kam dál. Popravdě, Bali má pro nás tu nespornou výhodu, že tam fungují modelky a modelingové agentury, které jsou na místě, modelky jsou hezky opálené a velmi zkušené co do focení plavek. V Čechách jsme takové modelky zkoušeli najít a v únoru je to nemožné. Proto jsme opět, stejně jako vloni, pro focení kampaní 2019 upřednostnili modelku z Bali. Natasha Zhukova je původem z Ruska, ale dlouhodobě pracuje a působí jako především plavková modelka na Bali. Pár jejích fotek, které jsme na Sulawesi spolu nafotili, najdete v tomto článku.

blog-Natasha_snorkel

Plavky: Aldridge, Banana Moon. Modelka: Natasha Zhukova. Lokace: foceno v resortu Janji Laut, severní Sulawesi, Indonésie

Už vloni nás na Bali nebavili hordy turistů, znečištěné pláže a předražené ubytování, kluby i jídlo v restauracích. A tak jsme letos vyrazili hledat skutečnou Indonésii. Našli jsme jí v severním Sulawesi, nedaleko města Manado. Modelka Natasha v Denpasaru nasedla na letadlo a přiletěla do Manada, my jsme do Manada letěli z Jakarty. Jsou to krátké přelety, ale dostanete se do úplně jiné Indonésie, než jakou znáte z Bali. Turistů málo, téměř žádní, místní na vás koukají, jako kdyby viděli "bledou tvář" poprvé v životě a jsou k vám nesmírně milí. Jídlo je levné a velmi chutné, čerstvé ryby a mořské plody jsou opravdu čerstvé, jen opatrně se sambalem, místní to s ním tady trochu přehánějí.

blog-Natasha_bamboo

Plavky: Nude, Kulani Kinis. Modelka: Natasha Zhukova. Lokace: foceno v resortu Janji Laut, severní Sulawesi, Indonésie

Pláže ostrova Siladen, který se nechází v přírodní rezervaci Bunaken Marine National Park, jsou krásné, prázdné a je tam klid, jaký na Bali nenajdete. Ostrovy Siladen i Bunaken jsou asi tři čtvrtě hodiny cesty lodí z Manada, jsou dobře dostupné a zejména potapěči vyhledáváné pro své vertikální korálové stěny a podmořský život kolem nich. Motorizovaného tam není nic, občas zavrčí pouze motory člunů a lodí, kluby tam nejsou žádné, je tam ticho, klid a po západu slunce si můžete tak maximálně zazpívat s místními jejich lidové písně (v bahase) a podívat se na hvězdnou oblohu.

blog-Natasha_beach

Plavky: Breeze, Kulani Kinis. Modelka: Natasha Zhukova. Lokace: foceno v Onong resortu, ostrov Siladen, severní Sulawesi, Indonésie

Vyhaslá sopka Manado Tua (Tua znamená v bahase "starý") je vidět snad odevšad, její typická silueta je patrná na mnoha fotkách západů slunce focených z Manada, nebo ze Siladenu. Na Siladenu je zajímavé, že v tomto ročním období vidíte z jižní strany ostrova jak východ, tak i západ slunce. Obvykle musíte pro jedno nebo druhé různě přebíhat, tady ne, obojí je vidět z pláže resortu, kde jsme byli letos ubytování (Onong resort).

blog-Natasha_sleep

Plavky: Latte, Kulani Kinis. Modelka: Natasha Zhukova. Lokace: foceno v resortu Janji Laut, severní Sulawesi, Indonésie

Takže jsme v klidu nafotili co jsme potřebovali a nemuseli jsme všude dýchat smradlavé zplodiny ze skútrů, tak typických pro Bali. Můžeme jen doporučit, zkuste se příště porozhlédnout po Indonésii o trochu víc a zkuste doletět dál, než jenom na Bali. My už si na příště plánujeme Togeanské ostrovy a oblast Raja Ampat.

 

 

 

Sdílejte se svými přáteli

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení