Emma Watson

Naše oblíbená feministka Emma Watson v nedávném rozhovoru pro BBC popsala, jak vnímá feminismus. Tleskáme a přinášíme přepis její řeči, pronesené na obhajobu toho, že "nahoře bez" nafotila obálku magazínu Vanity Fair a následně musela čelit kritice čtenářů magazínu i na sociálních sítích. Zmíněnou obálku i kompletní přepis jejího vyjádření najdete zde:

"It just always reveals to me how many misconceptions and what a misunderstanding there is on what feminism is. Feminism is about giving women choice, feminism is not a stick with which to beat other women with. It's about freedom, it's about liberation, it's about equality, it's not ... I really don't know what my tits have to do with it. It's very confusing. I’m confused. Most people are confused. I'm always just kind of quietly stunned, when they say that I could not be a feminist and have boobs."

V češtině volně asi takto:

"Pokaždé mě překvapí nedorozumění a nepochopení kolem feminizmu. Feminizmus je přece o možnosti volby, není to (kouzelná) hůlka, se kterou ženy mohou bít jiné ženy. Je o volnosti, je o osvobození. Není to ... já nevím, co s tím mají co dělat moje prsa. Je to velmi matoucí. Jsme zmatená. Mnoho lidí je zmatených. Jsem pokaždé zaskočena, když říkají, že nemůžu být feministka a mít prsa."

Emma Watson je skvělá, co myslíte? My naprosto souhlasíme a tleskáme všem feministkám, které se nestydí za svá prsa. A všechny feministiky rádi přivítáme v našem obchodě, kde si na svá prsa (a zadek) vyberou ty nejlépe padnoucí plavky. Buďte jako Emma!

Sdílejte se svými přáteli